kosova hackers

D-H
 
ForumforumiPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Trafiku i internetit ėshtė dyfishuar

Shko poshtė 
AutoriMesazh
timi_cracker
Administrator
Administrator
timi_cracker

Numri i postimeve : 95
Age : 24
Location : Drenasi
Registration date : 02/09/2008

MesazhTitulli: Trafiku i internetit ėshtė dyfishuar   04/09/08, 03:58 pm

Trafiku i internetit ėshtė dyfishuarEdhe pse sipas tė dhėnave tė raportit tė ekspertėve tė kompanisė TeleGeography Research, trafiku i pėrgjithshėm i internetit nga mesi i vitit 2007 e deri mė sot, ėshtė rritur pėr 53 pėr qind, kjo e dhėnė megjithatė nėnkupton rėnien e rritjes sė trafikut tė internetit.
Sipas tė dhėnave tė kompanisė TeleGeography Research, qarkullimi global i internetit nga mesi i vitit 2007 deri nė mesin e vitit 2008 ėshtė rritur pėr madje 53 pėr qind. Megjithatė, sipas tė dhėnave nga njė vit mė parė, kjo do tė thotė se ka rėnie prej tetė pėr qind, kur merret parasysh se kjo shifėr atėherė ka qenė 61 pėr qind.

Nė ndėrkohė kapaciteti i pėrgjithshėm i kabllove optike nė mbarė botėn ėshtė rritur pėr 62 pėr qind, me tė cilėn vihet deri te e dhėna se trafiku i internetit shfrytėzon vetėm 29 pėr qind tė kapacitetit tė tij tė pėrgjithshėm.

Nė tė njėjtėn kohė TeleGeography Research qė prej vitit 2001 shėnon rėnie tė numrit tė pėrdoruesve tė ri tė lidhje me shirit tė gjerė (broadband), mirėpo nė aspektin global trafiku po rritet marrė parasysh nevojat ēdo ditė e mė tė mėdha tė pėrdoruesve pėr videot online dhe shėrbimet e ngjashme.

www.telegeography.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Trafiku i internetit ėshtė dyfishuar
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
kosova hackers :: forumi :: me te rejat nga bota-
Kėrce tek: