kosova hackers

D-H
 
ForumforumiPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Hakerėt dashakeq po bėhen ēdo ditė e mė perfid

Shko poshtė 
AutoriMesazh
timi_cracker
Administrator
Administrator
timi_cracker

Numri i postimeve : 95
Age : 24
Location : Drenasi
Registration date : 02/09/2008

MesazhTitulli: Hakerėt dashakeq po bėhen ēdo ditė e mė perfid   12/09/08, 08:17 pm

Hakerėt dashakeq po bėhen ēdo ditė e mė perfid
Ekspertėt e sigurisė tėrheqin vėrejtjen se dashakeqėt nė tentim tė shpėrndarjes sė aplikacioneve tė tyre dashakeqe po pėrdorin teknika ēdo ditė e mė perfide. E fundit nė vargun e mashtrimeve ėshtė me hapėsirėn e popullarizuar tė uebit – YouTube.
Kompania Panda Security njofton se nė forumet underground tė hakerėve ėshtė paraqitur vegla me emrin YTFakeCreator, e cila mundėson krijimin e faqes sė rrejshme YouTube e cila tenton qė nė kompjuterin e pėrdoruesit i cili e viziton tė instaloj Trojan, virus apo ndonjė formė tjetėr tė aplikacioneve dashakeqe.

Pasi qė pėrdoruesi nė kėrkim tė videos mė tė re nė YouTube viziton njė hapėsirė tė tillė tė uebit, i shfaqet njė porosi e rrejshme pėr gabimin, e cila e informon se nuk mund ta hap faqen sepse mungon njė codec i caktuar apo qė duhet tė pėrditėsojė Flash playerin. Pas instalimit tė gjoja elementeve tė nevojshme kompjuteri i pėrdoruesit infektohet dhe bėhet shėnjestėr e dashakeqėve.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Hakerėt dashakeq po bėhen ēdo ditė e mė perfid
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
kosova hackers :: forumi :: me te rejat nga bota-
Kėrce tek: