kosova hackers

D-H
 
ForumforumiPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Zėvendėspresidenti amerikan, Dick Cheney

Shko poshtė 
AutoriMesazh
timi_cracker
Administrator
Administrator
timi_cracker

Numri i postimeve : 95
Age : 24
Location : Drenasi
Registration date : 02/09/2008

MesazhTitulli: Zėvendėspresidenti amerikan, Dick Cheney   05/09/08, 03:35 pm

Zėvendėspresidenti amerikan, Dick CheneyCheney viziton Ukrainėn
Zėvendėspresidenti amerikan, Dick Cheney, tė enjten ka udhėtuar pėr nė Ukrainė si pjesė e turneut tė tij nėpėr republikat ish-sovjetike tė cilat kanė miqėsi me Washingtonin.
Nė aeroportin e kryeqytetit ukrainas Kiev, Cheneyn e kanė pritur zyrtarė ukrainas dhe amerikanė, nė mesin e tė cilėve edhe ministri i punėve tė jashtme Victor Ogryzko.

Pjesa zyrtare e vizitės sė zėvendėspresidentit amerikan fillon nesėr, me ē’rast pritet qė ai tė takohet me kryetarin e Ukrainės, Victor Yushchenko.

Shėrbimi pėr shtyp i presidentit Yushchenko ka njoftuar se pėrfaqėsuesit e dy shteteve do tė flasin pėr perspektivėn e raporteve tė Ukrainės dhe SHBA-ve, situatėn nė Gjeorgji, si edhe problemet e sigurisė ndėrkombėtare.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Zėvendėspresidenti amerikan, Dick Cheney
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
kosova hackers :: forumi :: me te rejat nga bota-
Kėrce tek: